Spotkania autorskie

Podczas spotkań autorskich z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów rozmawiamy o ulubionych książkach i o tym, dlaczego warto czytać. Próbujemy wspólnie odpowiadać na pytania: skąd autor czerpie pomysły? Jak tworzy się bohatera książki? Czy bohater może mieć cechy istniejącej postaci, czy musi być w całości zmyślony? Jak opis wyglądu postaci ma się do cech  jej charakteru? Kreatywne zabawy literackie i warsztaty literacko-plastyczne mogą stać się zachętą do własnej twórczości.

A jak to wygląda?

To spotkanie nie było zwyczajne, lecz pełne wrażeń, pozytywnych emocji i interakcji. Wszystko za sprawą niezwykle ciepłej i energicznej bohaterki dnia – Zuzanny Orlińskiej, która wzbudziła zainteresowanie gimnazjalistów.

Poza fascynującą opowieścią o przygodzie pisarskiej, przeczytaniu fragmentu jednej z najnowszych książek (Cierpienia Sięciolatka), cierpliwym odpowiadaniem na niekończące się pytania, autorka przygotowała niebanalne zadanie dla uczniów, polegające na tworzeniu historii postaci przedstawionych na ilustracjach tworzonych przez nią. Okazało się, że nasi uczniowie są niezwykle kreatywni. 

Rozemocjonowani, z autografami i zakupionymi książkami pod pachą, z rozbudzoną wyobraźnią i marzeniami o sławie uczestnicy spotkania z pewnym trudem opuścili biblioteczny gmach, długo jeszcze dzieląc się wrażeniami.

Rzecz działa się 12 maja 2015 roku w Bibliotece Miejskiej w Głownie.Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Głownie

Zainteresowanych zorganizowaniem spotkania bardzo proszę o kontakt mailowy bezpośrednio lub za pośrednictwem Wydawnictwa Literatura.